Sektördeki payları yüzde 23’ten yüzde 9’a düştü! ATO Başkanı Baran’dan ‘perakende yasası’ mesajı

ATO‘dan yapılan açıklamaya göre, ATO Başkanı Gürsel Baran, Türkiye Perakendeciler Federasyonu ile Ankara Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Perakendeciler Derneğinin düzenlediği “Yerel Zincirler Buluşuyor Ankara” etkinliğinin açılışına katıldı.

Baran, buradaki konuşmasında, perakende sektörünün, tüketicilere sağladığı faydalar, istihdam ve ticaret hacmiyle dünyada olduğu gibi Türkiye’de de lokomotif sektörler arasında yer aldığını belirtti.

Baran, yerel zincir marketlerin, perakende sektörünün belkemiği, ekonominin temel taşıyıcısı durumunda olduğunu vurgulayarak, “Yerel zincir marketler, yerel ekonomiyi canlı tutuyor, yerel istihdama katkı sağlıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Yerel ekonomiye önemli katkı sağladıkları halde yerel zincir marketlerin sektör genelinde paylarının yüzde 23’ten yüzde 9’a gerilediğini belirten Baran, “Rekabet şartlarının çetinliği nedeniyle tablo böyle olabilir. Bu noktada perakende yasasını çok önemsiyoruz. Bu yasanın çıkması perakende sektörünün sorunlarının çözümü noktasında önemli görev üstlenecek.” ifadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x