Fotoğrafta insanların gözbebeklerinin neden kırmızı olduğunu öğrenince çok şaşıracaksınız

Amerikan Oftalmoloji Akademisi’ne göre bu iyi bir işaret.

Şöyle konuştu: “Fotoğraflardaki kırmızı göz etkisinin, flaşın kameraya geri yansımasından kaynaklandığını muhtemelen duymuşsunuzdur, ancak gerçekte olup bitenin biraz daha ilginç olduğu ortaya çıktı.

Karanlıktaysanız oada gözbebeğiniz çok geniş açılıyor ve ışığın içeri girmesine izin veriyor ve bu durumda flaş kullanmanız gerekiyor.Normalde gözünüz parlak bir ışık gördüğünde kapanır.Fakat flaş gözbebeğinin tepki veremeyeceği kadar hızlıdır. . Gözbebeği genişlemesi kırmızı göze neden olur. Bu nedenle bazı kameralar biri gözbebeğini kapatmak, diğeri fotoğraf çekmek için çift flaş kullanır.”

Nicholas ayrıca en önemli soruyu da yanıtladı: gözbebekleri neden kırmızı? Kırmızı renk tonu gözlerdeki kan damarlarından kaynaklanır. “Gördüğünüz rengin aslında gözünüzün içini aydınlatan bir flaş olduğu ve gözlerinizdeki kan damarları nedeniyle kırmızı bir görünüm kazandığı ortaya çıktı.”
Ancak Amerikan Oftalmoloji Akademisi’ne göre flaşlı fotoğraf çekerken kırmızı görmek aslında iyi bir şey çünkü bu gözlerinizin sağlıklı olduğu anlamına geliyor.

“Kırmızı refleks, kamera flaşı kandan zengin retinayı aydınlattığında ortaya çıkıyor. Gözler doğrudan kamera merceğine bakıyorsa ve her iki gözdeki refleks rengi kırmızıysa, bu genellikle her iki gözdeki retinaların serbest olduğuna dair iyi bir işarettir. ve sağlıklı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x